Królowa deserów – galaretka truskawkowa.

Galaretka truskawkowa – wspomnienie z dzieciństwa

Każdy z nas na pewno przypomina sobie galaretkę truskawkową jako jeden z ulubionych deserów z czasów dzieciństwa. Mamy podawały galaretkę z owocami oraz z bitą śmietaną, co dla dzieci było największym rarytasem. Do dziś takie danie podbija serca zarówno najmłodszych, jak i tych starszych smakoszy. Opakowanie galaretki truskawkowej znaleźć możemy niemal w każdym domu. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele deserów możemy wykonać wykorzystując ją w trakcie przygotowań?

Sernik na zimno

Jednym z najpopularniejszych ciast jest sernik na zimno. Możemy zrobić go bardzo szybko, a dzięki swojej konsystencji idealnie sprawdza się w gorące dni. To właśnie truskawkowa galaretka odgrywa w nim ważną rolę, ponieważ wraz z owocami nadaje mu wyjątkowego smaku.

Ciasto mus truskawkowy

Kolejny przysmak, który gości na naszych stołach szczególnie, gdy na dworze temperatura nie rozpieszcza jest ciasto mus truskawkowy. Powstaje on w wyniku zmiksowania śmietanki, truskawek, twarogu oraz oczywiście naszej ulubionej galaretki truskawkowej. Ciasto to idealnie łączy słodycz z kwasowością truskawek. Jest również bardzo proste w wykonaniu, być może z tego względu zdobyło serca wielu mam.

Deser z truskawkami, galaretką i budyniem

Jeden z najszybszych deserów, który nie wymaga od nas zaangażowania, a zachwyca wszystkich gości smakiem. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie truskawek, galaretki o tym samym smaku oraz budyniu. Wykorzystując nasze umiejętności wizualne, możemy sprawić, że deser ten nie tylko będzie smakował wspaniale, ale również tak wyglądał.

Truskawkowa tęcza

Propozycja deseru, która zachwyca zarówno swoimi walorami smakowymi, jak i wizualnymi. Jest to połączenie standardowej galaretki truskawkowej, z jej wersją w połączeniu ze śmietaną oraz warstwą bitej śmietanki. Wykonanie takiego dania na pewno zachwyci wszystkich zaproszonych gości. Wymagać będzie to od Ciebie odrobiny pracy, jednak gwarantujemy, że efekt końcowy wynagrodzi wszystkie trudności napotkane na drodze.

 

Rolada z truskawkami i galaretką

Propozycja dla bardziej doświadczonych cukierników to rolada z truskawkami oraz truskawkową galaretką. Sprawdzi się zarówno latem, jak i w innych częściach roku. Warto wypróbować ten przepis w trakcie organizowania letnich imprez dla znajomych, gwarantujemy Ci, że zrobi on furorę i wzbudzi zainteresowanie wszystkich. Będzie to świetny orzeźwiający, owocowy deser dla dzieci i dorosłych.