Sok odmładzający z granatu

Soki, są produktami, które otrzymujemy z dojrzałych i świeżych owoców. Mogą być produkowane z zagęszczonych soków, lub przecierów. Do napojów nie wolno dodawać konserwantów, barwników, aromatów czy słodzików, a także substancji poprawiających smak, barwę czy konsystencję produktu. Soki możemy podzielić na różne kryteria, np.: owocowe, warzywne, owocowo-warzywne, niepasteryzowane, pasteryzowane, klarowne, naturalnie mętne, przecierowe.

Sok odmładzający z granatu

Ogromne zainteresowanie wzbudzają również soki odmładzające, które spowalniają proces starzenia organizmu, poprawiają nasze samopoczucie. Niezwykle zdrowym owocem jest granat, który nie tylko leczy szereg dolegliwości i zapobiega problemom zdrowotnym. Od dawnych lat, owoc ten uchodził za źródło witalności i płodności. Napój wyciskany jest z zawartych nasion, które są uprawiane w suchym i ciepłym klimacie. Zawierają duże ilości witamin C, E i B5, a także węglowodanów. Są również źródłem magnezu, potasu, fosforu, garbników. Owoc granatu pełen jest przeciwutleniaczy hamujących powstawanie wolnych rodników, których nadmiar powoduje starzenie się organizmu. Regularne picie nie tylko wzmacnia układ odpornościowy, odmładza skórę, ale również pomaga w redukcji wagi. Napój ten najlepiej spożywać rano lub przed posiłkiem. Jedna szklanka zawiera niemal połowę codziennego zapotrzebowania na witaminę C. Sok z granatu można kupić w popularnych sklepach spożywczych lub medycznych, pamiętajmy jednak, aby zawsze sprawdzić skład produktu. Warto również przygotować go samodzielnie w domu z wykorzystaniem wyciskarki lub sokowirówki. Jeśli nie jesteśmy posiadaczami wymienionych sprzętów, wystarczy przekroić granat na pół i przerzucić nasiona do szczelnego woreczka, po czym zmiażdżyć, do momentu aż wycisną sok. Wybierając produkt, pamiętajmy, że najlepszy owoc jest ciężki, ma gładką i lśniącą skórkę. Napój zaleca się pić rozcieńczony z wodą lub innym sokiem.

Podsumowanie i przeciwwskazania

Sok z owoców granatu nie tylko poprawi stan naszej skóry i zdrowie, ale również ugasi pragnienie i orzeźwi. Nie powinien być jednak spożywany przez wszystkich. Do przeciwwskazań należą głównie osoby cierpiące na różne choroby układu pokarmowego, takie jak wrzody żołądka i dwunastnicy, nadkwaśność oraz zapalenie błony śluzowej żołądka. Nie zaleca się również picia skoncentrowanego napoju przez kobiety w ciąży lub matki karmiące piersią. Ze względu na dużą zawartość kwasów może powodować podrażnienie błony śluzowej żołądka, a także niekorzystnie wpływać na szkliwo, dlatego tak istotne jest rozcieńczanie soku.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vitapol.