Pyszny krem kokosowy z 3 składników

Stosowanie diety bezglutenowej i wegetariańskiej nie musi być męczące ani czasochłonne. Proponujemy pyszny krem kokosowy z trzech składników, a będą to:

  • 200 gram śmietanki 30%,
  • 4 łyżki cukru oraz
  • 4 łyżki mleka kokosowego z puszki.

Prosty krem kokosowy do tortów

Z powyższej listy składników wychodzi około 350 gram kremu kokosowego, który na spokojnie wystarczy do wypełnienia tortu o średnicy 20 centymetrów. Pamiętaj, że im tłustsza śmietana, tym szybciej się ona ubije. Dodatkowo w ramach mleka kokosowego należy dodać sam ekstrakt z kokosa, a nie przezroczyste mleczko. Im więcej ekstraktu kokosowego w składzie mleka kokosowego, tym lepiej, najlepiej, aby puszka miała minimalnie 75% ekstraktu.

Przed rozpoczęciem ubijania śmietanki należy ją dobrze schłodzić razem z miską, w której będziemy ją ubijać. Ubijamy zaczynając od najmniejszych obrotów stopniowo zwiększając obroty tak, aby większość śmietanki pozostała w miseczce. Gdy śmietana zgęstnieje należy powoli dodawać cukier tak, aby dokładnie się rozpuścił w śmietanie. Po zmiksowaniu śmietany z cukrem należy dodać mleko kokosowe i ubijać całość przez około minutę. W przypadku użycia śmietanki o wyższej zawartości tłuszczu można zamiast zwykłego cukru dodać cukier puder.

Zmiana konsystencji kremu w cieście

W przypadku, kiedy chcemy, aby krem delikatnie zwilżył ciasto należy dodać je do ciasta od razu po jego ubiciu, przed schłodzeniem. Taki krem jest bardziej kremowy, mniej gęsty i zwarty. Gdy krem się schłodzi staje się bardziej maślany oraz tworzy piękne, schludne warstwy w cieście.

Całość można delikatnie udekorować dodatkowymi wiórkami kokosa lub małymi ciasteczkami czekoladowymi lub kokosowymi, a także biszkoptami lub cukrowymi kuleczkami w zależności od preferencji Twoich oraz Twoich gości.

Podsumowanie

Jak widać powyżej, proces tworzenia prostego kremu kokosowego składającego się z trzech składników nie musi być skomplikowane, ani wymagające związane z ilością składników. Pamiętaj, że krem jest najważniejszą częścią ciasta i musi być wykonane odpowiednio. Powyższy przepis jest szybki, prosty i bardzo wydajny, więc jeśli chcesz wykonać krem bardzo szybko, warto z niego skorzystać. Krem także może być elementem dodatku do śniadania lub kolacji, a także słodkiego podwieczorku czy wieczornego spotkania ze znajomymi podczas oglądania ulubionego serialu jako dodatek do na przykład chipsów. Pamiętaj, że każdy dodatek jest dobry, jeśli jest smaczny, dlatego polecam gorącą spróbować.