Muffinki bezglutenowe z nerkowców, migdałów i prażonych jabłek

Każdy, kto poszukuje bezglutenowych muffinek z nerkowców, migdałów i prażonych jabłek będzie zachwycony po zapoznaniu się z poniższym przepisem, który pozwoli im wykonać tą potrawę w zaciszu swojego domu.

Na początek składniki

Przygotuj odpowiednie składniki potrzebne do przygotowania muffinek. Odpowiednio:

  • 340 gram mąki z orzechów,
  • łyżka cynamonu,
  • dwie łyżeczki sody oczyszczonej,
  • sól himalajska lub morska,
  • od dwudziestu do trzydziestu gram palmowego cukru,
  • około 175 gram jabłkowego musu,
  • 50 gram oleju rzepakowego,
  • dwa jaja,
  • łyżeczka cukru waniliowego.

Gotowi do wykonania słodkości? Zatem zaczynajmy!

Przygotowujemy muffinki!

Zaczynamy od dodania do miski pierwszych składników: mąka, cynamon, sól oraz sodę. Następnie należy całość mieszać intensywnie aż do połączenia składników. Następnie, do osobnej miseczki należy dodać mus jabłkowy, jajka i cukier waniliowe, a następnie zmiksować do uzyskania jednostajnej masy. Następnie dodajemy wymieszaną wcześniej mąkę z cynamonem, sodą i solą, i wszystko należy dokładnie wymieszać do uzyskania jednostajnej masy. Otrzymane ciasto należy przelać do przygotowanych wcześniej foremek do muffinek pamiętając, aby ciasto nie wypełniało więcej niż 75% całej objętości.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie piekarnika do pieczenia naszych słodkości. Należy włączyć piekarnik i rozgrzać go do temperatury 180 stopni. Gdy temperatura zostanie osiągnięta, wkładamy blachę z muffinkami na około 25 minut i pieczemy na ustawieniu góra dół. Jeśli tylko chcemy więcej ciastek, musimy przygotować więcej składników, które następnie, w kolejnych foremkach pieczemy w ten sam sposób. Gotowe muffinki należy odłożyć do ostygnięcia, a gdy osiągną niską temperaturę, są gotowe do spożycia.

Muffinki są idealnym dodatkiem do wszelkich spotkań rodzinnych oraz w gronie znajomych, gdyż są szybkie w wykonaniu oraz bardzo uniwersalne. Możemy do środka dodawać różne dodatki, a nawet przygotować prostą grę, gdzie przygotowujemy jedną muffinkę np. z dżemem i szukamy szczęśliwca, który na nią trafi. Jest wiele ciekawych rozwiązań związanych z muffinkami, a ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Proponujemy przygotowanie wieży z muffinek lub muffinek w formie ciastek z dodatkiem sosu.

Podsumowanie

Szybkie ciastka to ważny element każdego niezapowiedzianego spotkania. Warto posiadać odpowiednie składniki przynajmniej na kilkanaście sztuk muffinek, aby być zawsze przygotowanym na niezapowiedzianych gości. Gwarantujemy, że któregoś dnia się to opłaci.